• ReKlaMy tady
  • HlÁsNouT PrOsÍím SeM ...BoJulIk°°

emO HisToRiE

18. května 2009 v 18:26 | božik
Emo historieOd poloviny osmdesátých let byl výraz Emo používán hlavně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou.
V roce 1985 clenove skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro hudební časopis Flipside, ze někteří jejich fans je začali oslovovat a označovat jako emo podle toho, že skupina vyjadřovala a ukazovala emoce při svých vystoupeních a koncertech.

V dnešní době je Emo pojato v širším významu. Dnes je používáno jako zkratka pro slovo "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional více popularizovat a Emo se dostalo i k teenagerům. A s tím začala být hudba známější. Emo začalo býno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako "nebuď tak Emo" či "vzmuž se, Emo děcko" vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně. . . Když začala vydavatelství zařazovat a prodávat skupiny jako emo, postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S emo začali být spojovány skupiny jako My Chemical Romance, Panic! At the Disco apod. Jejich image se též vžila jako emo a tak k emu začínají patřit černé oční stíny a linky a delší vlasy přes oči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

líbí jse ti tenhle blog??

OoOOuUuužžžžAssNnNýý 31.6% (109)
PěKnÝ 18.8% (65)
DoCeLA UjDe 15.1% (52)
aNi nE 11.6% (40)
FůůůJkY 9.9% (34)
vŮŮbec 13% (45)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama